Money as Debt, samenvatting deel 1 | When money drives most of the activity on the planet, it’s essential that we understand it. Posted by Apollo Solaris on dec 26, 2012 in Financieel nieuws | 10 comments
by apollosolaris
Vandaag post ik een tweetal brieven die ik geschreven heb ik 2012. Het gaat over geld.
Even terug naar de brief gericht aan de belastingdienst die ik 15 maart gepost heb. Daarin schrijf ik;
“Ik ben tot de conclusie gekomen dat het systeem waarin ik ben opgegroeid en waar ik altijd veel vertrouwen in heb gehad door en door corrupt is”
Enfin…hier de brief over “ons geld”.
Deel 1 van de samenvatting van de 5 delen. Als je de 5 filmpjes bekeken hebt dan is de kans groot dat je gaat inzien dat het scheppen van geld eigenlijk als fundament heeft het creëren van schuld. Zolang burgers zich in de schulden blijven steken blijft het systeem in zekere mate werken. In zekere mate. Hierover straks meer duidelijkheid en dat ook hier grenzen aan zitten en daar lopen we momenteel wereldwijd tegenaan. In filmpje 1 zie je de goudsmid die het goud van de burgers verzameld en daar reçu’s voor uitschrijft. Deze hebben als onderliggende waarde de waarde van het fysieke goud zelf. Op zich een prima en transparant systeem. De goudsmid verdiend dus geld aan het opslaan en beheren van goud en daar waarde coupons voor uit te schrijven. Prima te volgen en helder.
Wat er nu gaat gebeuren is eigenlijk het prille begin van de problemen waar we nu wereldwijd mee te kampen hebben. Ik ga stap voor stap verduidelijken wat er gebeurt. De goudsmid gaat inzien dat hij meer geld kan verdienen, Aan de basis ligt de gedachte dat de pandhouders nooit allemaal tegelijk hun goud op komen halen. Hij schrijft dus coupons uit met de waarde van het fysieke goud dat mensen kunnen uitgeven als ware het, het goud zelf. Omdat niet iedereen tegelijk zijn goud komt ophalen komt hij op het idee om zijn goud uit te gaan lenen en daar rente voor te gaan rekenen. De reçu’s die de goudsmid uitschrijft worden dan erkent als wettig betaalmiddel en de leners beginnen om leningen te vragen in de vorm van deze reçu’s in plaats van het fysieke goud dat veel te zwaar en onhandig is om als betaalmiddel te laten fungeren.
Terwijl de industrie zich uitbreidde komen steeds meer mensen langs om leningen aan te vragen die nog steeds gebaseerd zijn op het fysieke goud dat de goudsmid in eigendom heeft. Hij komt dan op een nog beter idee. Hij wist dat nooit iedereen tegelijk langs kwam om het goud dat ze bij hem in bewaring hadden gegeven op te komen halen. Hij gaat dan leningen uitschrijven met als onderliggende waarde het goud dat niet van hem was maar van de pandhouders. Zolang iedereen netjes zijn leningen terugbetaald is er geen vuiltje aan de lucht. Hij gaat steeds meer geld verdienen en gedraagt zich daarnaar. Hij geeft het geld uit dat hij heeft verdient met het uitlenen van geld en het rekenen van rente dat als onderpand heeft het goud van zijn dorps genoten. De burgers worden argwanend en dreigen hun goud massaal op te komen halen. Maar het ingenieuze plan werkt. Het fysieke goud ligt immers gewoon in de kluis. De houders van het goud nemen het niet op maar komen op het idee om mee te profiteren van het systeem. Ze vragen een deel van de rente die de goudsmid aan haar leners rekent. Het eigenlijke “bankieren” is begonnen. De goudsmid, nu bankier betaald een lagere rente op de stortingen van andermans geld die hij dan uitleent tegen een hogere rente. Het verschil in rente dekt de kosten van de bank en er wordt winst gemaakt. Op zich nog steeds helder en transparant en een verantwoorde manier om in de behoefte van krediet te voorzien. Alleen werkt het huidige bankieren helaas niet meer zo transparant. Terug naar het filmpje waarin we zien dat de bankier die nu zijn winst moest delen op zoek gaat naar alternatieven om meer winst te maken. Ondertussen breidt de industrie zich verder uit en komen er steeds meer mensen die krediet wensen om het groeiend aantal producten en diensten af te kunnen nemen. Maar nog steeds is het aantal leningen dat de bankier uit kan schrijven gelimiteerd aan de totale hoeveelheid goud die de bankier van iedereen in zijn kluis heeft. Hij komt dan op een nog gewaagder idee, dit idee wordt benoemd in mijn artikel; LINK , namelijk het loslaten van de koppeling van de goudprijs in 1973 ook wel genoemd het “systeem van Bretton Woods”.
Hij alleen weet hoeveel goud er in de kluis ligt. Hij komt dan op het idee om reçu’s uit te schrijven met als onderpand goud dat niet fysiek in de kluis aanwezig is. Het basisprincipe dat als niet iedereen tegelijk langs komt om zijn of haar goud op te halen werkt dan nog steeds. De bankier creëerde dus eigenlijk geld uit het niets. Er was immers geen goud dat daadwerkelijk als onderpand diende. De verdiensten werden alsmaar groter. In principe een idioot idee dat de bankier geld kon verdienen op basis van gebakken lucht. Maar het werkte, mensen hadden het systeem niet door en de hebzucht van de bankier die zo wel heel gemakkelijk geld verdiende steeg hem naar zijn hoofd. Opnieuw worden de mensen achterdochtig en vragen zich af hoe hij toch zo rijk kon zijn. Sommigen komen dan op het idee het goud op te eisen in plaats van de papieren reçu’s. Het gerucht verspreide zich snel en de houders komen dan massaal hun goud opeisen. Omdat het geld dat de bankier had uitgeleend niet allemaal door fysiek goud werd gedekt kon de bankier niet alles terug betalen en ging de bank failliet, dit te vergelijken met een huidige bank run. Deze run op de bank ruïneerde individuele banken en schaadde de reputatie van bankiers wereldwijd. In principe lag het nu voor de hand dat het creëren van geld uit het niets werd verboden. Maar en nu kom een cruciale! Een handeling die mede mijn onderbouwing vormt in het eerder geschreven artikel “uitweg uit de stalen kooi” LINK
Het “systeem” of met andere woorden het kapitalisme dat dan zijn voedingsbodem verkrijgt was inmiddels een daverend succes aan het worden en de kredieten die nodig waren om het systeem draaiende te houden waren onmisbaar geworden. Het creëren van geld uit het niets werd in de praktijk gelegaliseerd en het werd zelfs gereguleerd! Er werden limieten afgesproken waaraan bankiers zich moesten conformeren. De hoeveelheid geld uit het niets moest in een bepaalde verhouding staan met het fysieke onderpand in goud. Op dat moment was het werkelijke bedrag aan leningen al een veelvoud van de hoeveelheid goud die er tegenover stond. Meestal werd er een verhouding van 1:9 aangehouden. Dat wil zeggen dat er voor iedere dollar 9 konden worden gecreëerd. ( geld uit het niets). Omdat bankiers zich hadden geconformeerd aan deze verhouding kwamen er regelmatig controles. Ook werd er toen afgesproken dat indien er zich een bank run zou voordoen op een lokale bank de centrale bank hen te hulp zou schieten. Dit door middel van het daadwerkelijk plaatsen van fysiek goud op de balans van de bank. De verhouding van 1:9 wordt hierdoor verdund en de bank kan blijven bestaan. Klanten krijgen het vertrouwen weer terug en het circus kan zich blijven herhalen. Alleen als er een veelvuldige run op lokale banken zou ontstaan zou de krediet bubbel kunnen barsten en het systeem zou instorten. Op dit moment zijn alle banken wereldwijd met elkaar verbonden in een gigantisch netwerk van banken. Het principe van lokale banken die gesteund worden door een centrale bank is de basis van het wereldwijde bankieren en is een uitermate complex systeem geworden. Daaraan tegen is de daadwerkelijke hoeveelheid fysiek goud dat de werking van het oorspronkelijke systeem, met later de gecreëerde verhouding van 1:9 gekrompen tot vrijwel niets. Omdat deze verhouding vrijwel volledig weg is, is de basisaard van geld in principe compleet veranderd. Als we terug gaan naar een begin waarin de goudsmid een reçu’s uitschrijft, dan is de onderliggende waarde goud. Tot de koppeling van de goudprijs stond op een bankbiljet het volgende; Inwisselbaar voor een vaste hoeveelheid goud of zilver. Vandaag de dag kan een papieren biljet of digitaal geld alleen worden ingewisseld voor een vergelijkbaar biljet of een zelfde hoeveelheid digitaal geld.
Nu komt een hele belangrijke! We gaan terug naar de goudsmid. In het prille begin waren de reçu’s die hij vervaardigde gebaseerd op privaat gecreëerd bankkrediet. Deze werden vorm gegeven door middel van private bankbiljetten die mensen mochten weigeren. Beetje vergelijkbaar met het weigeren van een cheque die iemand uitschrijft waarvan hij niet zeker weet of deze gedekt is. Tegenwoordig creëren de lokale banken geld uit het niets. Er is totaal geen onderpand als waarde. Althans niet een die de basis vormde voor het oorspronkelijke geldsysteem namelijk goud. De centrale overheden fiatteren, of met andere woorden geven hun goedkeuring aan deze manier van geldschepping. Dit geld dat dus eigenlijk totaal geen waarde heeft mogen de burgers niet weigeren. Sterker nog ! De schulden die wij gezamenlijk aangaan dienen als afbetaling en zijn er louter en alleen om het systeem draaiende te houden. Geen schuld zou betekenen einde systeem! Als we hieruit de conclusie kunnen opmaken dat de centrale overheden geld kunnen creëren uit het niets. Dan rijst vanzelf de vraag hoeveel geld is er dan wereldwijd in omloop? Terug naar het begin. Geld dat in omloop werd gebracht moest als onderpand goud of zilver hebben. Tegenwoordig is geld niets anders dan een schuldbekentenis van een individu . Zodra jij je handtekening zet onder een schuldbekentenis wordt er nieuw geld gecreëerd. In principe zijn de limieten hiermee eindeloos en dat is precies wat er de laatste 40 jaar gebeurd is. In het tweede filmpje kun je vanaf 3:24 zien wat een storting van een eerste klant bij een net geopende bank ter grootte van € 1.111,12 uiteindelijk doet! Er is uiteindelijk een bedrag van € 100.000,- uit de hoge hoed getoverd. Wereldwijd wordt dit geld dus geschapen door het aangaan van schulden door haar burgers. En het meest frappante is dat de banken rente rekenen over geld dat dus eigenlijk niet eens bestaat! Maar het wordt nog erger. Terug naar de gemaakte afspraak na loskoppeling van de goudprijs in 1973. Er is toen een verhouding van 1:9 afgesproken en iedereen kan zien wat deze afspraak met geleend geld wereldwijd voor gevolgen heeft. Deze afspraak is inmiddels zo goed als overal verdwenen. En verhoudingen van 1:30 komen inmiddels voor. Samengevat komt het er op neer dat 95% van al het geld dat in omloop is gecreëerd is door schuldbekentenissen. Terug naar het artikel dat ik onlangs geschreven heb. LINK
Ik ben bang dat de gewone burger niet graag wil horen dat banken geld kunnen creëren uit het niets en dat ook daadwerkelijk veelvuldig doen en dat zij die het krediet van een land beheersen ook het beleid van een land bepalen en eigenlijk indirect de feitelijke regeringen van een land zijn. Uiteindelijk bepalen zij het lot van haar burgers. Over de macht van het kapitalisme gesproken……..EINDE DEEL 1 Ga HIER naar deel II
Sophia: The Story of Money – Oct 22 2022
Posted on October 22, 2022 by fromthefirstorder
Sophia: The Story of Money
Posted on 10/22/2022 by EraOfLight — 3 Comments ↓
It is the One.
There are things to say. Many.
This period before you will be one of rapid turn-around and change. Entire programs and narratives will appear to take on an opposite approach. This will be due to deals that have been arranged and promises that are being kept. Lives are at stake in some cases.
Livelihoods are disrupted in all cases.
The story of money, how it is earned and how it is spent, is convoluted. There are assumptions that you hold about value that connect it to money. It is not Truth, yet it is the only way that you can visualize worth or value – as it relates to a specific amount, an amount of money.
Money is so intrinsic to the perpetuation of this false construct that most of you cannot imagine value or worth without a number attached to it – an amount.
Money and numbers are finite. They exist to label something. This “something” is, as a result of this labeling, worth either “more” or “less” than something else. Something that has also been labeled.
None of these things, these labels, are true in the sense of Absolute Truth. They are components of the construct. They have you spinning, hustling, bustling, and working in order to get more of it, more money.
The acquisition of money in order to survive has been the cornerstone of your slavery. Your entire life and death revolve around and involve amounts of money as well as worth.
In Absolute Truth, value is not a thing you can put a number on; a finite amount that will mark one bit of life as superior to another bit of life. Value is inherent in all of life. Period. End of story.
The unraveling of the need for money and its use as an indication of value will take several generations. It has become so entrenched into earth’s society that imagination does not remove it. Yet. It will.
What will occur initially will be differences in how it is acquired. It will become more readily available and not tied solely to the sweat of your brow or luck.
All things in creation are meant to be abundantly given and freely accessed. You are not meant to lead a “successful” life solely according to your ability to “earn” a substantial income.
Each of these notions is an invention of the owners. They have been cleverly installed into your dialogue so that you accept the fact that some of you are born into poverty while others are born into royalty. You accept it as okay.
When you consider this discrepancy deeply, you will realize that life is not meant to be this way. All of you are equal, and therefore, all of you command equal authority and rights to the surplus of the earth.
Labels like “bum” and “royalty” are man-made, or rather, designed by the ones who assumed ownership here.
The difference originates in how this group sees the race as compared to how they see themselves. By installing money and therefore “class”, “haves” and “have-nots”, the separation seeped into mankind itself.
This was not always the case. One day, these ideas of separation and “more” or “less” value will be gone from the race.
What will help you now as you proceed towards such a time is to consider deeply the concept of value. For surely to a starving person, a piece of bread would be a priceless treasure, while a gold coin would be worthless.
It is a story. It’s all made up.
You are meant to be wildly abundant, vital, and free. You are imagined bits of eternal essence, living out lives of capture and illusion. You don’t know the depths of deception into which you are immersed.
It is a bit like explaining water to a fish.
What happens next is an uncovering and then exposure of truths. These will fill you with shock and sadness. It will be said again here that as you realize the depths of the illusion, refrain from staying in a state of anger, hatred, or grief. These are emotions that will emerge, yes. They are necessary.
Prolonged visits there could stifle your work, dear human.
You have come to build anew on the ashes of what has been. This is your work now and in the coming time.
Remember.
Value is inherent in life itself. How that value is assigned is a function of the society of which you are a part.
Contribute a steady flow of love, light, truth, and appreciation into the days in front of you. In this, life will be honored and that fact will be incorporated into your new systems of commerce and exchange.
You are up to the choosing. This time, it happens without manipulation and control aimed at dividing and using you. This is some of the work you came for, my dear human. It promises to be joyous and fulfilling. You are in for such a treat.
That is all.
Thank you.
**Channel: Sophia Love
**Source
https://eraoflight.com/2022/10/22/sophia-the-story-of-money/
https://saintandrewstwinflame.com/2022/10/22/sophia-the-story-of-money-oct-22-2022/